Büyükşehir Belediyesi Toplanıyor

Büyükşehir Belediyesi Toplanıyor

Büyükşehir Belediyesi Toplanıyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısında 157 projeyi görüşerek karara bağladı. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısı Büyükşehir Meclis Salonu’nda yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığındaki toplantıda 157 gündem maddesi ele alındı. Toplantının açılışında konuşan Böcek Müdürü, yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak, “Antalya’da 1.710 okulumuz, 34.299 öğretmenimiz ve 475.145 öğrencimiz var. Ülkemizde 19 milyon öğrenci ve 1 milyon 200.000 öğretmen yeni eğitim öğretim yılına başladı. Çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve değerli velilerimize başarılı, sağlıklı ve güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” Antalya haber sizlere bu alanda en güncel ve doğru habercilik hizmetleri sunmayı başarıyor.

Toplantıda Detaylar Görüşülmeye Başlandı!

Toplantıda Büyükşehir Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Nurettin Tonguç, devam eden Akıllı Kavşak çalışmasını sundu. Bir süredir devam eden çalışma kapsamında önce 57 kavşağın geometrisini düzeltip yeni sisteme uygun hale getirdiklerini anlatan Tonguç, “Ayrıca 38 adet akıllı kavşak ve 61 adet uzaktan kumanda temin ettik. Ziyaret projemizi hazırladı. Kavşak. Projenin montajına başlandı.7 metrelik direklerimiz kavşakta görünmeye başladı. Sonlarında kameralar var” dedi. Antalya son dakika haberleri kapsamında son günlerde her açıdan farklı bir hizmet deneyimini sizlere sunmayı başarıyor.

Tonguç Tarafından Açıklamalar Geldi!

Tonguç, projenin Konyaaltı kısmında Sarısu’dan şehir merkezine 7 kavşak kurduklarını belirterek, “Uncalı tarafında arka arkaya 3 kavşağın direkleri tamamlandı ve bağlantıları kurduk. Antalya kuzey girişinde geometri 32 ardışık kavşaktan aynı şekilde yapılıyor. Artık direkler bitti. Fotoğraf çekmeye başlıyoruz. Ekim ayı sonunda 38 akıllı kavşağımız yapılıp trafik kontrol merkezimiz faaliyete geçecek.” Nurettin Tonguç, akıllı kavşaklardaki trafiğin rahatlayacağını belirterek, “Şehir içi trafikte duraklamaları azaltacağız. Akışı planlayabileceğiz. Böylece şehirdeki karbon salınımını azaltacağız ve gereksiz araçların yakıt tüketimini azaltacağız’’ dedi. Muhittin Böcek’te konuyla ilgili değerlendirmeler yaparak yakın bir zaman dilimi içinde yeni planlamaların yapılacağını dile getirdi. Yapılacak olan yeni planlamalarla beraber her açıdan en iyi hizmetleri Antalyalılara sunacağını dile getirdi Sunulan hizmet imkanlarıyla beraber Belediye gelecek günlerde yeni planlamalar yapmaya hazırlanıyor.

Genel Kültür