Cilt Kuruluğuna Karşı Önlem Alın

Cilt Kuruluğuna Karşı Önlem Alın

Kış aylarında iyice artan cilt kuruluğu şikayetlerine basit yöntemlerle karşı koyabilirsiniz.Her yaş grubundan kadınlarda hatta bazen çocuklarda bile görülen cilt kuruluğuna, pratik çözümlerle veda edin.

 

1. Soğuk hava cilt kuruluğuna neden olan en büyük etkendir. Soğuk havalarda, soğuktan etkilenen en önemli bölgeniz ellerinizdir. Bu yüzden böyle havalarda ellerinizi soğuktan korumanız gerekir. Bunun içinde yapmanız gereken en basit önlem eldiven kullanmaktır.

2. Özellikle kış aylarında banyo yaparken, suyun altında fazla kalmak cildinizi gerer ve kurumaya neden olur. Duş sürenizi ve duş sıklığınızı azaltmaya çalışın.

3. Yine duş sırasında ve günlük olarak el ve yüzünüzü yıkarken nem oranı yüksek yani yağlı olan sabunları tercih edin.

4. Çalışma ortamlarınızı ve evinizi nemlendirin. Çünkü kuru hava cilt kuruluğuna neden olan diğer bir faktördür.

5. Dar giysiler giyinmekten kaçının. Dar giysiler cildinizin nemini emerek kurumasına neden olur.

6. Bazı kimyasallarda cildinizin kurumasına yol açmaktadır. Bu yüzden günlük hayatta, temizlik için kullandığınız, kimyasal içerikli temizleyicilerden cildinizi koruyun. Gerekirse temizlik eldiveni kullanınız.

7. Beslenmenize dikkat edin. Bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Su vücudun, dolayısıyla da cildin en önemli nem kaynağıdır.

8. Ve en önemlisi cildinize uygun günlük nemlendirici kremler kullanmaya özen gösterin. Cildinizin içten olduğu kadar dıştan da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.

Etiket Cilt Bakımı El Bakımı cilt kuruluğu güzellik önerileri

Kaynak: icerikolarak.com

Moda ve Yaşam