Çocuklar Ve Online Terapi

Çocuklar Ve Online Terapi

Online terapi psikolojik danışmanlık, tedavi hizmetlerinin ruh sağlığı uzmanları tarafından online bir şekilde internet ve telefon aracılığı ile sesli ve görüntülü bir şekilde danışana ulaştırılması şeklidir.

Online terapi hem ruh sağlığı için hem de çocuk ve aile açıdan yararlı olan ve kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Online terapi yöntemleri dünyada da oldukça yaygındır. Bunun yanı sıra Türkiye’de de yaygınlaşan bir yöntemdir. Çocuk terapisi çocuk psikolojisi açısından destek sağlayan bir danışmanlık hizmetidir.

Yüz Yüze Görüşme Ve Online Terapi Arasında Bir Fark Var Mı?

İyileştirme açısından her iki yöntem de olumlu sonuçlar veriyor. Bu açıdan herhangi bir fark yoktur. İçerik tamamen aynı. Farklı olan tek şey biri yüz yüzüyken diğeri çevrim içi olarak sesli ve görüntülü bir şekilde yapılıyor. Çocuklar için de online terapiler ve seanslar düzenleniyor.

Neden Online Terapiyi Tercih Etmeliyiz?

Online terapi yönteminin tercih edilmesinin farklı nedenleri olabiliyor. Hastalar evden çıkamaz bir durumda ise ya da fiziksel durumları buna imkan vermiyorsa online terapi uygulanabilir. Bakırköy psikolog ile birlikte bireye seanslar düzenlenir.

Online Terapi Faydaları Nelerdir?

Online terapiler oldukça faydalıdır. Kişiler zamandan tasarruf edebilme şansına sahiplerdir. Kişi psikolojik destek aldığını kimse ile paylaşmak zorunda değildir. Online Psikologlar ve çalıştığı kurumlar bütün bu bilgileri gizli tutar.

Bu sistem son derece güven veren bir sistemdir. Bireyler gizlilik veya ödeme konusunda herhangi bir problem yaşamaz, istedikleri zaman terapisti değiştirme şansına sahiplerdir.

Moda ve Yaşam