Cska Moskova Basketbol Kulübü Hakkında Bilgiler

Cska Moskova Basketbol Kulübü Hakkında Bilgiler

CSKA Moskova Basketbol Kulübü Hakkında Bilgiler

CSKA Moskova Basketbol Kulübü Moskova, Rusya merkezli profesyonel bir basketbol kulübüdür. Kıtasal Avrupa’nın en başarılı kulübüdür ve Euroleague’i 12 kez kazanmıştır, bu da onları CSKA’nın rakibi Real Madrid’in arkasında, şampiyonluklar açısından yarışmada en başarılı ikinci takım haline getirmiştir. Kulüp 1923 yılında kurulmuş ve Sovyetler Birliği’ndeki ilk profesyonel basketbol kulübü olmuştur. CSKA ilk şampiyonluğunu 1936 ‘da kazandı ve o zamandan beri Rusya Premier Basketbol Ligi’nde düzenli bir katılımcı oldu. Rusya’ya ek olarak, takım diğer uluslararası turnuvalar arasında Euroleague ve Eurocup’ta da yarıştı. Deneme bonusu

CSKA Moskova Basketbol Kulübü, Avrupa kulüp basketbolu tarihinin en başarılı takımlarından biridir. 1961 ‘de kurulan CSKA Moskova, sekiz EuroLeague Şampiyonası ve dört VTB United League Şampiyonası kazandı ve onları Avrupa’nın en süslü basketbol takımlarından biri haline getirdi.

CSKA Moskova şu anda Moskova, Rusya’da bulunan 8.000 koltuklu CSKA Evrensel Spor Salonu’nda oynuyor. Takımın, takımın büyük başarılar elde etmesine yardımcı olmak için desteklerini sıklıkla kullanan birçok özel hayranı var.

CSKA Moskova Basketbol Kulübü, Avrupa basketbolunda önemli bir güç olmaya devam ediyor ve sürekli olarak lig ve Avrupa şampiyonlukları için yarışıyor. EuroLeague tacı için sürekli yarışmacı olarak ve özel hayran kitlesinin desteğiyle CSKA Moskova Basketbol Kulübü, dünyanın en başarılı Avrupa basketbol franchise’larından biri olmanın zirvesindedir.

Spor