Google Workspace, iş deneyimini geliştiriyor

Google Workspace, iş deneyimini geliştiriyor

İlk olarak, Google Workspace ‘in Google Asistan özelliği nihayet beta sürümünden çıkıyor. Asistan artık toplantılara katılmak, iş Takviminizde neler olacağını öğrenmek ve mesaj göndermek için kolay bir şekilde kullanılabilecek. Bu özellik şu anda yalnızca mobil cihazlarda mevcut. Akıllı ekranlarda ve hoparlörlerde ise halen beta sürümünde.

Google Meet artık daha fazla ikinci ekran seçeneğine sahip. Meet’te Nest Hub Max dahil herhangi bir cihazda sohbetlere, anketlere ve Soru-Cevaplara katılabileceksiniz. Video görüşmesi uygulaması, anketler, Soru-Cevaplar ve canlı altyazılar dahil olmak üzere canlı yayın güncellemeleri de alıyor. Ancak bu özelliklerin başlangıçta İngilizce, İspanyolca, Almanca, Portekizce ve Fransızca için mevcut olacağını belirtelim. Diğer Meet güncellemeleri, mobil döşeme görünümü içeriyor. Böylece daha küçük ekranlarda aynı anda daha fazla kişiyi görebilirsiniz. Ayrıca mobil görünüme bölünmüş ekran ve resim içinde resim desteği de eklenecek.

Google, çalışanların kurumsal ekiplerle etkili ve güvenli bir şekilde işbirliği yapmalarına yardımcı olmak istiyor. Şirket önümüzdeki günlerde Google Workspace Frontline hizmetini kullanıma açacak. Bu hizmet ekipler için E-Tablolar ve Drive’da özel AppSheet uygulamaları oluşturmanın kolay bir yolu olacak. Google’a göre, ön saflardaki çalışanların işlerini düzene koymalarına ve dijitalleştirmelerine yardımcı olacak. Google, bu özelliklerin çalışanlara herhangi bir cihazda ihtiyaç duydukları bilgilere güvenli erişim sağlayacağını ifade ediyor.

Google Workspace

Dikkatinizi ve zamanınızı yönetmeye odaklanan birkaç güncelleme daha var. Google‘ın kısa süre önce duyurduğu gibi, iş arkadaşlarınıza toplantılar için ne zaman müsait olduğunuzu bildirmek için çalışma saati ayarlarınızda birden çok bloğu işaretleyebileceksiniz. Benzer şekilde, yinelenen ofis dışı olayları ekleyebilirsiniz. Bu süre zarfında toplantı isteklerinin otomatik olarak reddedildiğini belirtelim.

Odak Modu adlı yeni bir olay türü, bildirimlerin sınırlı olduğu zaman bloklarını ayarlamanıza izin verecek. Google ayrıca size günlerinizi nasıl geçirdiğinizi ayrıntılandıracak Zaman Öngörüleri de gönderecek. Böylelikle Çalışma Alanı uygulamaları paketindeki konum göstergeleri sayesinde, iş arkadaşlarınıza ne zaman evde olacağınızı ve hangi günlerde ofiste olacağınızı bildirebilirsiniz.

Daha kolay erişim için Workspace Essentials‘ta Sohbet, Jamboard ve Takvim görünecek. Çalışma alanı ayrıca daha fazla güvenlik aracına sahip olacak. Genişletilmiş Veri Bölgeleri, Workspace müşterilerinin verilerin depolandığı coğrafi konumu seçmesine izin verirken, Garantili Kontroller, sağlayıcı erişimini kontrol etme konusunda karar vermelerine yardımcı olacak.