Instagramda Hesap Nasıl Kapatılır

Instagramda Hesap Nasıl Kapatılır

Instagram’da Hesap Nasıl Kapatılır?

Yüksek kullanıcı oranına sahip, sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram’da hesap silme ya da dondurma işlemi yapmak isteyen kullanıcılar olabilir. Hesap kapama işlemleri gerek telefondan gerekse bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirilebilir.

Telefon ya da mobil üzerinden kalıcı olarak hesap kaldırmak isteyen kullanıcılar;

  • Mobil uygulamadan Instagram kullanıcı hesabına giriş yapar.
  • Hesabın sağ üst tarafında bulunan üç çizgiden giriş yapılır.
  • Ayarlar kısmından yardım sekmesi açılarak help.instagram.com adresine giriş yapılır.

Tüm kapama işlemi bu link üzerinden gerçekleştirilir. Instagrama dondurma ya da silme linkine basılarak işlem tamamlanır. Bayigram.com üzerinden İnstagram takipçi satın al işlemini gerçekleştirerek, takipçi sayısını artırabilir ve istemediğiniz hesapları kaldırabilirsiniz.

Instagram Hesap Nasıl Silinir 2021?

Instagram kullanıcıları, hesabını iki şekilde kapatabilir. Geçici kapatma olarak adlandırılan hesap dondurma işlemini yapabilir ya da kalıcı olarak hesap kapama işlemi yapılabilir.

  • Geçici olarak hesap kapamada, istediğiniz zaman hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz.
  • Kalıcı hesap kapamada ise; kapama işlemi gerçekleştirildikten sonra, 1 ay içinde hesabınızı aktif hale getirmezseniz, bir daha hesabınızı açamazsınız.
  • Geçici hesap kapama işlemi için https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linkini kullanabilirsiniz.
  • Kalıcı hesap kapama için ise; https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ linkini kullanmanız yeterlidir.

Instagramda hesap kapamada işlemini hem telefon hem de bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

Instagram Hesabı Telefondan Nasıl Kapatılır?

Telefon üzerinden Instagram uygulamasının kaldırılması, hesabınızın silinmesi anlamına gelmez. Yani başka bir telefon üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Telefon üzerinden hem geçici olarak hem de kalıcı olarak Instagram hesabınızı silebilirsiniz.

  • Geçici olarak silme işlemi için; Telefon üzerinden Instagram hesabına girilir ve Hesabımı geçici olarak kapat seçeneği aktif hale getirilir.
  • Kalıcı olarak silme işlemi için; Instagram hesabına giriş yapılır ve ayarlar bölümünden profil düzenle alanına girilir. Hesap sil sekmesi üzerinden, kalıcı hesap sil ile işlem tamamlanır.

Instagram hesabının geçici olarak kapatıp açtığınızda, eğer farklı sebeplerde kapama işlemi yapmanız gerekiyorsa, 7 gün beklemek gerekir. Bu süre içinde; bir kere hesap dondurulduğunda, bu süreç içinde hesabınız, diğer kullanıcılar tarafından görülür.

Instagram Hesabı Kapamak için Ne Kadar Spam Alması Gerekir?

Instagram kullanıcıları, rahatsız oldukları farklı Instagram hesaplarını şikâyet ederek, kapanması yolunda işlem başlatabilir. Spam hesap olması, uygunsuz içeriklerin paylaşımı, hesap tarafından rahatsız edilmek, kullanıcı yaş sınırında olunmaması gibi nedenler, şikâyet konularıdır.

Bir Instagram hesabının spam olarak şikâyet edilmesi, sıklıkla rastlanılan şikâyetlerdir. Ancak bir hesabı kapamak için, belli sayıda spam şikâyetine ihtiyaç yoktur. Kısa süre içinde gerçekleşen spam şikâyetleri, o hesabın kapatılması için işlemlerin başlamasına olanak tanır.

Instagram hesabınızda daha fazla takipçi görmek ve diğer Instagram hizmetlerinden yararlanmak için, https://bayigram.com linkinden, profesyonel ve kaliteli satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji