Iphone Veya Ipad’E Depolama Alanı Eklemenin Yolları Nelerdir

Iphone Veya Ipad’E Depolama Alanı Eklemenin Yolları Nelerdir

Apple’ın çoğu ürünlerinde depolama alanın yetersiz olduğunu görmekteyiz. Özellikle iphone ve ipad kullanan tüketiciler için bu durum daha fazla depolamanı alanı olan ürünlerin tercih edilmesine sebep olmaktadır. Son çıkan telefon modellerinden iphone x, iphone 11 ve iphone 12 depolama alanı ve fiyat karşılaştırması yaptığımız zamanda aşağıda vereceğimiz tavsiyelerin sizler için yararlı olacağını düşündük.

Kablosuz sabit bir sürücü taşınabilen genellikle pil barındıran bir sabit sürücüdür. Wifi ağı sayesinde istediğiniz herhangi bir cihazı bağlayabilir ve Apple cihazınıza aktarabilirsiniz.

RAVPower Filehub Plus RP-WD03

Fotoğraf, video ve müziklerinizi depolamak ve dosyalarınızı karşılıklı olarak aktarmak için taşınabilir bu sabit sürücüyü inceleyebilirsiniz. İpad ve iphone cihazlarınızı kablosuz olarak bağlayabilirsiniz.

Aynı anda 5 cihaza kadar bağlanabilir ve bağlı cihazlar arasında veri aktarımı yapabilirsiniz. Bunun da ötesinde, kablolu bir ağa bağlayabilir ve bir WiFi hotspot’a dönüştürebilir veya bir kablosuz ağa bağlayıp kablosuz bir genişleticiye dönüştürebilirsiniz. Kendi SD kartınız veya USB sabit sürücüleriniz varsa bu cihaz sizler için oldukça kullanışlı olacaktır.

Depolama alanınızı genişletmek için pille çalışan bir sabit sürücüyü istemiyorsanız, yıldırım konektörü bir flash sürücü düşünebilirsiniz. Kablosuz sabit sürücülerle elde ettiğiniz akış, medya merkezi, yönlendirici/genişletici işlevlerinin çoğunu kaybedebilişiniz ama daha küçük ve taşıması kolaydır. Ne yazık ki, bu kategoride henüz mükemmel bir ürün bulunmamaktadır. Bazıları daha ucuzdur, ancak yeniden şarj edilmesi gerekmektedir.

Diğer dezavantajlar, 3.0 yerine yalnızca USB 2.0 bağlantı noktalarına sahip olmayı ve sürücü bağlıyken iPhone veya iPad’inizi şarj etmenin hiçbir yolunun olmamasını içerir. Bazı cihazlar ayrıca pilinizi çok daha hızlı tüketme eğilimindedir. Umarım gelecekte daha fazla seçeneğimiz olur.

SanDisk iXpand

SanDisk iXpand da bu kategorinin iyi cihazlarından biridir. Kendi pili olduğu için iphone veya ipad’den herhangi bir güç kullanmamaktadır. Özellikle iphone 11 ve iphone 12 gibi üst segmentte telefon kullananlar için hayat kurtarıcı bir cihazdır.

Gördüğünüz gibi, iPhone veya iPad’iniz için depolama alanını sanal olarak artırmanın birkaç yolu var, ancak hepsinde çeşitli uyarılar bulunmaktadır.Bunlardan en önemlisi, iTunes tarafından satın alınan herhangi bir içeriği sürücülerde depolayamaz ve oradan oynatamazsınız.

Ayrıca, bir iPhone veya iPad’den içerik aktarmak istediğinizde gerçekten yalnızca Film Rulosuna erişebilirsiniz. Bunun nedeni, Apple’ın dosya sistemine erişimi kısıtlama şeklidir ve bu birinin hatası değildir.

Umarın bu bilgiler sizlere faydalı olmuştur. Özellikle iphone 11 ve iphone 12 gibi cihazların depolanması konusunda görüşleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji