İş Arıyordu Şampiyon Oldu

İş Arıyordu Şampiyon Oldu

İş Arıyordu Şampiyon Oldu

Antalya’da 134 cm boyunda olan Reyhan Polat (29) 4 yıl önce bir iş görüşmesinde tanıştığı birinin rehberliğinde başladığı halterde ilk yılında Türkiye şampiyonu oldu. Salgın sırasında bir yıl aradan sonra işe giden Reyhan, teknik direktörün ısrarı ile bu yılki Türkiye halter şampiyonu gururunu kazandı ve Avrupa Engelliler Halter Şampiyonası’nda milli takım formasını giyerek ikinci oldu.

Konjenital akondroplazi sendromu hastası olan Reyhan Polat, boyunun kısalığı nedeniyle zor bir çocukluk geçirmiştir. 12 yaşında boy uzatma ameliyatı için iki ayağına platin takılan Reyhan Polat, 1 yıllık tedaviden sonra 18 cm boyuna ulaştı. 134 cm boyunda olan Reyhan POLAT, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Taşımacılığı İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra uzun bir süre işsiz kaldı. Cloudbet giriş

Reyhan POLAT Herkesin İlgisini Çekiyor.

Reyhan Polat, iş başvurusu için gittiği çağrı merkezinde tanıştığı kişilerin rehberliğinde halterle tanıştı. Reyhan- POLAT maddi sıkıntılar nedeniyle dört yıl önce Antalya spor salonunda antrenörü Ekrem- CELİL rehberliğinde ağırlık antrenmanlarına başladı. Halterde ilk yılında Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Reyhan Polat, maddi sebeplerle pandemi döneminde spordan bir yıl çalışmama kararı aldı.

Başarılı bir halterin ardından antrenörünün isteği üzerine antrenmanlara yeniden başlayan Reyhan POLAT, Mart ayında yapılan yarışmada Türkiye şampiyonluğunu kazandı. 29 Eylül’de Gürcistan’da düzenlenen Para Halter Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olan Reyhan Polat, milli takım formasıyla başarısının gururunu yaşadı.

Antrenmanlarına devam eden Reyhan Borat, Aralık ayında yapılacak Dünya Kupası hazırlıklarına devam ediyor. Paris 2024 Paralimpik Oyunları’nda madalya kazanmak için Reyhan -POLAT, “2018 yılında iş başvurusu yaptığımda tanıştığım insanlar beni antrenörüme getirdi. Pandemi döneminde çalışmak zorunda kaldığım ilk yılımda Türkiye oldum. Maddi imkansızlıklara rağmen teknik direktörüm başarılı olacağımı düşündü ve sporu çok sevdiğim için ağırlık kaldırmaya devam etmemi istedi idmana başladım ve tekrar Türkiye şampiyonu oldum Avrupa şampiyonasında ikinci oldum şimdi dünya kupası var.

Spor