Kaş Alma Teknikleri

Kaş Alma Teknikleri

Hanımlarımız özellikle bu paylaşımı iyi okuyun. Evimizde kaşlarımızı düzeltirken, fazlalıkları alırken, şekillendirirken kimi zaman kaş şeklini bozmuşluğumuz olmuştur.Kaşlar kişiliğin aynasıdır. Kaşlarınızın kişiliğinizi yansıtmasını ve etkileyici bakışlara sahip olmak istiyorsanız uzmanların sizlere bazı önerileri var…

kas alma1 Etkileyici kaşlara sahip olun! ‘Kaş’ deyip geçmemek gerekir. Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.
Öncelikle, yüzünüze en uygun kaş şeklini bulmanız gerekiyor. Bunun için, bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.
KAŞ YAYINIZI BELİRLEYİN Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin
ACITMADAN ALIN Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.
Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.
BOŞLUKLARI DOLDURUN Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.
PROFESYONELLER NE KULLANIYOR? Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.
Kaş modasını yaratan dünyanın en güzel kadınları:
40’LI YILLAR İnce kaşlar modaydı. Bir ilahe olan Greta Garbo’nun kaşları neredeyse tamamen alınmıştı.
50’Lİ YILLAR Tam aksine kalın kaş modası vardı. Ceylan gözlü Audrey Hepburn, kaşlarını kalın kalın boyardı.
70’Lİ YILLAR Doğal görünüm revaçtaydı. Mariel Hemingway, kalın ve kıvırcık kaşları ile doğal görünümün temsilcilerindendi.

Etiket kaş alma kaş alma teknikleri kaş nasıl alınır? Kaş Alma Yöntemleri doğru kaş almak kaş aldırma kaş aldırmak kaş alımı kaş alma tekniği kaş almak kavisli kaş üçgen kaş yay biçiminde kaş güzel kaş nasıl alınır güzel kaş şekilleri güzel kaşlar güzel kaşlar için kaş alma şekilleri kaş nasıl kaldırılır kaş nasıl kesilir

Kaynak: dunyaguncel.com

Moda ve Yaşam