Messi Den Samimi Açıklamalar

Messi Den Samimi Açıklamalar

Lionel Messi, France Football dergisine verdiği röportajda Barcelona’dan ayrılığı ve PSG’deki ilk zamanları hakkında birtakım şeyler konuştu

“Yaşanan her şeyden megapari dolayı mutluyum. Ama itiraf etmeliyim ki bazen tanınmadan dışarı çıkabilmeyi ve tanınmadan ailemle keyifli zaman geçirmeyi isterdim.Bundan şikayet etmiyorum tabii ki insanlardan övgü veya gülücük almak veya fotoğraf çekinmek her zaman güzeldir. Buna alıştım ve benim için normal bir hale geldi.Belki güvendiğim insanlarla birlikte daha farklıyım, mesela ailemle ve arkadaşlarımla. Ama diğer insanlara karşı daha utangaçım. Bildiğim insanlarla birlikte normal ve iyi huylu biriyim ve anın keyfini çıkarmaya çalışıyorum.” şeklinde ifadelere yer verdi.

Lionel Messi, yedinci Ballon d’Or ödülü sonrası bireysel anlamda geride bıraktığımız 15 seneye damga vurduğu taraftarları tarafından sürekli bir rekabete tutulan Cristiano Ronaldo hakkında da konuştu. Arjantinli, Ronaldo’nun rekabetin ikisini de daha iyi yapmasını kabul etmekle beraber asıl motivasyonunun Portekizli’yi geçmek olmadığını söyledi ve bununla beraber “Her zaman kendim daha iyi olmak istedim, başkalarının ne yaptığına bakmadım.Cristiano Ronaldo ile aynı ligde olduğumuz yıllarda rekabet vardı. Bu harikaydı ve bize kariyerimizde büyüme şansı verdi ama direkt olarak birbirimize bakmıyorduk. Ben olabildiğim kadar iyi olmaya çalışıyordum. Tarihin en iyisi olduğunu hiçbir zaman söylemedim ve bunu düşünmemeye çalışıyorum. Tarihin en iyilerinden biri olarak düşünülmek hiç hayal etmediğim bir şeydi.” Diyerek asıl yarışının ve rekabetinin kendisiyle olduğunu söyledi.

Lionel Messi ailesi ve geleceğine dair de bir görüş bildirirken “Ben artık farklıyım, çocuklarım doğduğundan beri. Bu benim için bir şeyleri görmeye yarıyor. Onlardan önce insanlardan uzak kalarak ve insanlarla konuşmak istemeyerek zaman geçirirdim kaybettiğimde. Küçüklüğümde yenilmekten nefret ederdim ve her zaman kazanmak isterdim. Şimdi de her maçı kazanmak istiyorum.” sözlerini söyledi.

Spor