Michael Jordan Kendisini Hayır İşlerine Adadı

Michael Jordan Kendisini Hayır İşlerine Adadı

Michael Jordan Kendisini Hayır İşlerine Adadı

Michael Jordan, dünyanın en ünlü sporcularından biridir. NBA basketbol oyuncusuydu ve tüm zamanların en büyük sporcularından biri olarak kabul ediliyor. Birçok insan için bir idoldü ve spor ve toplum üzerindeki etkisi yadsınamaz. Jordan gelecek nesiller için insani, hayırsever ve rol modeldi. Maaşını hayır kurumlarına bağışladı ve hayatı boyunca başkalarına yardım etmeye kendini adadı. Onwin mobil giriş

Jordan basketbol oynarken bir servet kazandı ama parasının çoğunu hayır kurumlarına verdi. Kendini adamış bir koca, baba ve arkadaştı. Jordan başarısını başkalarına yardım etmeye adadı ve bu onu çok daha iyi bir insan yaptı. Zenginlikleriyle kolayca geçinebilir ve muhtaç insanları görmezden gelebilirdi. Bunun yerine, çok çalıştı ve başkalarına yardım etmeyi seçti bu durum övgüye değerdir.

Jordan’ın güçlü bir sorumluluk duygusu vardı, bu da onun parasını hayır kurumlarına bağışlamasına neden oldu. Maaşını Chicago Vakfı Üniversitesi, St. Jude’s Çocuk Araştırma Hastanesi ve kansere yakalanmış ebeveynler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlere bağışladı. Ayrıca Chicago Community Trust aracılığıyla risk altındaki gençlere ve dezavantajlı çocuklara yönelik programları destekledi. Bu bağlılık, başarılarıyla neler yapabileceklerini göstererek birçok kişiye ilham verdi.

Birçok kişi Michael’ı atletik performans ve çalışkanlık gibi kişisel nitelikler için bir rol model olarak gördü. Kendisi gibi başarılı olmak isteyen dünya çapındaki spor hayranları için bir idoldü. Şöhretini ele alış biçimiyle de gelecek nesillere ilham kaynağı olmuştur. Birçok çocuk Jordan’ı televizyonda görüyor ve ona öykünmek istiyor. Jordan örneğinden ahlaki değerlerinizden ödün vermeden hayatta bir yıldız olabileceğinizi öğreniyorlar.

Spor