Microsoft Word ve PowerPoint için beklenen oluyor

Microsoft Word ve PowerPoint için beklenen oluyor

Yeni Office 365 özelliğiyle birlikte Microsoft ofis yazılımları arasındaki entegrasyon genişleyecek. Erken erişim olarak bazı kullanıcıların kullanımına sunulan özellik sayesinde, Word belgeleri kolaylıkla bir PowerPoint sunumuna dönüştürülebilecek. Kullanıcıların hazırladığı sayfalar PowerPoint’te bir slayt sayfasına karşılık gelecek.

Word belgesinden PowerPoint sunumuna aktarma şu anda Office 365‘in web sürümünde kullanılabiliyor. Slayta döndürülmek istenen belgede File (Dosya) > Transform (Dönüştür) sekmesine gitmek gerekiyor. Bu sekmede kullanıcıların karşısına slaytın bir ön izlemesi ve uygulanacak görsel stil için seçenekler geliyor. Sonrasında dosya kullanıcının OneDrive’ına kaydediliyor.

Özelliğin şimdilik İngilizce belgelerde çalıştığı ve her tarayıcı ile uyumlu olmadığı belirtiliyor. Uyumsuz tarayıcılar arasında Internet Explorer ve Safari’nin olduğu aktarılıyor. Hala geliştirilme aşamasında olan özelliğin yakın zamanda bütün kullanıcılarla ulaşması bekleniyor. Özelliğin, uygulamanın masaüstü sürümlerinde de kullanılıp kullanılmayacağına dair bir bilgi henüz bulunmuyor.