Su Perisi Masalı

Su Perisi Masalı

Masal oku mevlüt namaza yeni başlamıştı annesi ama küçüklüğünden beri namaz ile ilgili masal ve hikaye anlatırdı mevlüt’ün en çok sevdiği şey namaz kılmaktır bütün namazlarını camide karar ve namazdan sonra okula giderdi arkadaşları da Mevlüt ile birlikte namazlara gider ve çıkışta yaşlı kişilere yardım ederdi. Günler bu şekilde devam ederken Mevlüt artık çok büyümüş ne sınavları kazanmıştım en çok sevdiği şey olan namazı artık devamlı bir şekilde yapmak istiyordu. Mevlüt hoca olmuştu ve devamlı gitti camiye at almıştı oradan herkese namaz kıldırır ve çocukları ise namaz ile ilgili masal ve hikaye anlatırdı çocuklar ise namazı kısa süre içerisindebütün herkes çok sevdiler.

Nasrettin hoca fıkraları Mahmut elektrikçiydi ama İstanbul hiç görmemiş ve işi gereği İstanbul’a gidecekti en çok sevdiği şehri görmek için heyecanlanan Mahmut küçüklükten beri dinlediğim masal ve masal ve hikayeler hep İstanbul ile ilgiliydi. Sonunda otobüse bindiler Mahmut çok heyecanlıydı onun için Zaman geçmek bilmiyordu Mahmut İstanbul’a vardı hemen arkadaşlarıyla İstanbul’un en güzel yerlerini gezmeye başladı ha sonra babası ona telefon açtı mahmut’a İstanbul’u beğenip beğenmediğini sorduğu Mahmut ise en çok beğendiği şehir hayallerinden daha güzel olduğunu söyledi ve Mahmut İstanbul’da küçük bir iş yeri açtı artık en sevdiği memlekette devamlı olarak kalacaktı. Kısa süre içerisinde ailesini de yanına aldım ve İstanbul’da işleri büyüttü.

Ali ayakkabı boyacısıydi. Ayakkabıları özenli bir şekilde boyar ve müşterilerine verirdi ayakkabı boyasından sonra arkadaşları ile toplanır birbirlerine masal ve hikaye anlatırlardı. Ali en çok sevdiği masal ve hikaye boyacı hikayesiydi. Arkadaşları da bu masal bir hikaye çok beğenir ve Osman’ın bir daha anlatmasını isterlerdi Osman her defasında farklı bir şekilde anlatır ve arkadaşları’nın heyecanlandırdı bir gün olsun lan yine ayakkabı boyarken masaldaki gibi olaylar başına gelmişti Osman hemen arkadaşlarının yanına gidip aynı şeyin başına geldiğini anlattı arkadaşları çok şaşırdı ve o günden sonra osman’a masalcı çocuk ismin verildi.

https://masaloku.com.tr/

Genel Kültür