Toprak Razgatlıoğlu’ndan Üst Üste Altıncı Podyum

Toprak Razgatlıoğlu’ndan Üst Üste Altıncı Podyum

Toprak Razgatlıoğlu’ndan Üst Üste Altıncı Podyum

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak adını yazdırmış olan Toprak Razgatlıoğlu, 2022 WSBK’in altıncı durağı olacak olan Çekya’da üst üste altıncı podyumunu elde ederken, aynı zamanda da toplamda 14 kez podyuma çıktı.

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak hem kendisine hem de Türkiye’ye motor sporları tarihi içerisindeki en büyük başarıyı getirmiş olan Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nın altıncı durağı olan Çekya’da üst üste altıncı podyumunu elde etmiş olarak bulunurken aynı zamanda da toplamda 14 kez podyuma çıktı.

Dört bin 212 kilometrelik Most Pisti’ndeki hafta sonunun başlangıcını açan ilk yarışına ikinci cepte başlangıç yapan Pata Yamaha Fabrika Takımı pilotu olan Toprak Razgatlıoğlu, damalı bayrağı ise ikinci sırada geçerek yarış içerisinde yerini aldı.

STARTTA ise LİDERLİĞE YÜKSELDİ

22 turluk yarış için kırmızı ışıklar söndüğü anda Toprak Razgatlıoğlu, müthiş bir atak yaparak startta Jonathan Rea ismini geride bırakmış olması ile birlikte birincilik seviyesine yükseldi. Yarış boyunca Alvaro Bautista, Scott Redding ve Jonathan Rea ile birlikte liderlik mücadelesi vermekte olan Toprak, ikinci sırada çizgiyi geçmiş oldu. Çekya’daki ilk yarışı ise Alvaro Bautista kazanırken, yarışın üçüncüsü de Scott Redding oldu.

Bu sezon 1 numaralı motosiklet ile yarışan Toprak Razgatlıoğlu, yarın da TSİ 15.00’da Most Pisti’ndeki ikinci yarışına çıkacak. Yarışın tüm detayları bahis siteleri üzerinden yer alacak.

Spor