Wout Weghorst Cephesinde Yeni Gelişme

Wout Weghorst Cephesinde Yeni Gelişme

Wout Weghorst Cephesinde Yeni Gelişme

Wout Weghorst’un Kasımpaşa maçında yaptığı gol sevinci ve yankıları devam ediyor. Wout Weghorst cephesinde yeni gelişme yaşanmaya ve transferin detayları ortaya çıkmaya başladı. Dünya kupasında bütün dünyaya yeteneklerini gösteren ve bütün gözlerine üzerine çeken Hollandalı Wout Weghorst ile Beşiktaş arasında çözüm arayışları sürüyor. Beşiktaş oyuncuyu tutmak istese de Wout Weghorst’un büyük ölçüde gitmeyi kafasına koyduğu gelen bilgiler arasında bulunuyor. Yıldız ismin menajeri transfer dedikodularını yalanlasa da Wout Weghorst’un Manchester United’a olan transferi an meselesi. Beşiktaş oyuncuyu tutmaya çalışırken diğer bir yandan da olası gidiş şartlarını görüşüyor.

Şenol Güneş de Kasımpaşa maçının ardından Wout Weghorst’un bir karar vermesi gerektiğini söyledi. Beşiktaş’ın doğru yapılanmayı gerçekleştirmesi ve transfer çalışmalarına başlaması için Wout Weghorst’un net bir şekilde karar vermesi bekleniyor. Şenol Güneş’in sitemkar bir şekilde “Taraftarlara veda etmek yeterli değil, kulübü de bilgilendirmesi gerekiyor” demeci transferin gerçekleşmesinin çok büyük olasılık olduğu yönünde yorumlandı. Taraftarlara güle güle diyen Wout Weghorst ise henüz bir açıklama yapmadı. Beşiktaşlı taraftarlar da konunun can sıkıcı boyuta geldiğini ve artık bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyor.

Manchester United Wout Weghorst İçin Çok İstekli

Dünya kupasında hünerlerini sergileyen Wout Weghorst, birçok kulübün kendisi ile ilgilenmesini sağladı. Özellikle Manchester United oyuncu ile yakından ilgileniyor. Aboubakar ile ilgilenen Manchester United, bir anda karar değiştirerek Wout Weghorst’u odağına aldı. Manchester United Wout Weghorst için çok istekli olurken Beşiktaş da alternatif forvet arayışlarına başladı. Özellikle eski forveti Aboubakar listenin başında yer alıyor. Kimi taraftarların ihanetle suçladığı Aboubakar, Beşiktaş forması ile birlikte çok iyi bir performans ortaya koysa da bazı taraftarların gönlüne giremedi.

Beşiktaş ise sezon sonuna kadar sözleşmesi bulunan Wout Weghorst’un olası Manchester United transferinden para kazanmak istiyor. Oyuncu kolaylık yapılmasını beklerken kulüp ise Manchester United’dan resmi teklif bekliyor. Gelen bilgilere göre Manchester United, menajer üzerinden oyuncunun Beşiktaş ile anlaşmasını istiyor. Beşiktaş ise bu yaklaşıma kesinlikle karşı çıkarak, Manchester United’ın resmi teklif yapmasını istiyor. Taraflar henüz herhangi bir aşama kaydetmemiş olsa da, Wout Weghorst ile Manchester United’ın büyük ölçüde anlaştığı gelen bilgiler arasında bulunuyor. Ayrılık sürecinde olabilecek anlaşmalar arasında Wout Weghorst’un alması beklenen 2,8 milyon euro garanti ücretin Manchester United tarafından ödenmesi bulunuyor. Diğer bir seçenek ise sezonu Beşiktaş ile tamamlamak ve sezon sonunda serbest kalarak Manchester United’a bedelsiz bir şekilde imza atmak. Premier Lig maçları Joybet ile en yüksek oranlardan karşınızda.

Manchester United Sezon Sonunu Beklemeyebilir

Beşiktaş Wout Weghorst’u sezon sonuna kadar tutmak isterken gelen bilgilere göre; Manchester United sezon sonunu beklemeyebilir. Beşiktaş’ın ısrarına rağmen, Manchester United’ın ileri uçta Wout Weghorst gibi bir oyuncuya ihtiyacı oluşu ve oyuncunun maliyetinin çok iyi seviyede oluşu nedeniyle bir an önce transfer etmek istiyor. Wout Weghorst Beşiktaş taraftarı ile çok özel bir bağlantıya sahip olsa da kariyeri için çok önemli bir teklif almış durumda. Yorumcuların büyük bir bölümü Manchester United tarafından gelen bir teklifi kimse kolay kolay reddetmez şekilde yorumluyor.

Wout Weghorst taraftarı kırmak istemese de Manchester United tarafından gelen teklifi kabul etmek istiyor. Bu nedenle taraftara ön bilgilendirmeyi Kasımpaşa maçında gösterdi. Onların sevgisi ile birlikte gitmek isteyen Wout Weghorst, şimdi ise yönetimi ikna ederek sorunsuz ayrılığın sağlanmasını istiyor. Manchester United ise Aboubakar’dan vazgeçerek tamamen Wout Weghorst için odaklanmış durumda. Olası garanti ücret talebinin de sorunsuz bir şekilde karşılanması bekleniyor.

Spor