Yirmilik Diş Çekimi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Bu Yazıda!

Yirmilik Diş Çekimi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Bu Yazıda!

Her bireyde bulunan yirmilik dişlerin çekimi diğer diş gruplarının çekim işleminden farklılık göstermektedir. Bu sebep ile hastalar uzman ve bu konuda tecrübeli hekim ve kliniklerden destek almalıdır. Ulusoy ağız sağlığı Tuzla diş hastanesi yirmilik diş çekimi konusunda uzman hekimleri ile hastalarına destek olmaktadır. Ulusoy ağız sağlığı Tuzla diş hastanesi hastalarına ağız sağlığı ile ilgili tüm sorunlarında destek olmaktadır.

 Yirmilik Dişler Nerede Çıkmaktadır?

 Kişilerin hem alt hem de üst çenesinin en arka kısımlarında çıkan diş gruplarına yirmilik dişler denmektedir. Yirmilik dişler kişiler de on yedi ve yirmi beş aralığında çıkmaktadır. Yirmilik dişler bazı kişiler için sorun teşkil etmese de bazı kişiler yirmilik dişlerini ağrılı bir şekilde çıkarmaktadır. Yirmilik dişler hem alt hem de üst çenede çıkabilir. Çıkan yirmilik dişler yamuk çıkar ve dişlere sürtünerek ittirme kuvveti uygular.

 Yirmilik dişlerin yanındaki dişleri ittirmesi kişiler de diş yapısının bozulmasına neden olabilir. Diş yapısının bozmasının yanında çürüklere, iltihaplara ve tümörlere neden olabilecek diş gruplarıdır. Yirmilik dişleri çıkan bir birey Tuzla diş hastanesi hekimlerinden biri ile iletişime geçip randevu almalıdır. İhmal edilmesi durumunda bireyler kötü sonuçlar ile karşılaşabilirler.

 Yirmilik Dişler Neden Çıkmaktadır?

 Yirmilik dişler kişilerin ağızlarında fonksiyonları olmayan aksine diş yapısını bozabilen dişleri sıkıştırabilir ve çürümesine neden olan dişlerdir. Böyle olmasına rağmen kişilerin ağız yapısında yirmilik dişlerin çıkmasının nedeni insanların besin çeşidinin değişmesidir. Eski çağlarda kişiler çiğ et gibi ürünler ile beslendiği için ağız yapısı da buna göre şekillenmiştir. Fakat ateşin bulunması ve çiğneme süresinin kısalması gibi nedenler insanlar da var olan yirmilik dişleri fonksiyonsuz bırakmıştır.

 Yirmi Yaş Dişleri Çekilmeli midir?

 Yirmilik dişlerinin bireylerin ağız yapısında bir fonksiyonu ve yararlılığı olmadığı için hatta çene yapısı dar olan hastalarda ağız yapısının daha da küçülttüğü için hekimler tarafından genellikle çekilmesi tavsiye edilir. Yirmilik dişler bu yüzden genel olarak diş hekimleri tarafından çekilmektedir. Çünkü yirmilik dişlerin ağızda olmaması kişilerin ağız yapısında fonksiyon kayıplarına yol açmamaktadır. Yirmilik dişleri hekimler tarafından yalnızca protez yaparken ileriki dönemlerde yan dişler çekildiği zaman kullanılabilir. Yani yirmilik dişlere bu yüzden ihtiyaç duyulabilir.

Genel Kültür