YÜZ GERMEDE EN YENİ UYGULAMALAR

YÜZ GERMEDE EN YENİ UYGULAMALAR

YÜZ GERMEDE EN YENİ UYGULAMALAR

Yüz germe ile olduğunuzdan daha genç bir görünüme, sıkı ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte yüz germe estetiğinde de yeni uygulamalar her geçen gün geliştirilmekte ve artmaktadır. Kişinin ameliyatsız ve ameliyatlı yöntemlerle daha güzel, genç görünmesini hedefleyen bu yöntemlerle doğal ve hızlı bir etki yaratılabilmektedir. Yüz germe uygulamalarında kliniğimizde en yeni tekniklere yer verirken kişilere en uygun çözümlemeleri onlara özel olarak yaratmaya da devam etmekteyiz.

Yüz Germeye Neden İhtiyaç Duyulur?

Yüz germe çeşitli nedenlerle ihtiyaç haline gelmektedir. Kişinin daha genç, güzel görünme isteği, kendinden memnuniyetsizlik duyması, karşı cinse kendini beğendirme gibi nedenlerle yüz germeye ihtiyaç oluşmaktadır. Temelde kişinin yüzünde oluşan kırışıklık, sarkma gibi deformasyonlar şu nedenlerle oluşabilir:

* Doğuştan oluşan genetik nedenler

* Yaşlanma ile cildin elastikiyetini kaybetmesi

* Sigara, alkol tüketimi gibi zararlı alışkanlıkların etkisi

* Sağlıksız beslenme, düzensiz uyku gibi alışkanlıklardan kaynaklanan nedenler

* Yüzde çok fazla mimik kullanılması

* Yerçekiminin etkisiyle yüzün aşağıya düşmesi

* Sık kilo alıp verme nedeniyle yanak, gıdı bölgelerinde sarkma oluşması

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe ciltteki kırışıklık, sarkma gibi negatif etkileri gidermek için uygulanan ameliyatlı ve ameliyatsız tüm işlemlerdir. Yüz germe ile kişinin cildi gergin, sıkı, pürüzsüz, ışıltılı bir hale dönüşür. Kişi bu sayede daha güzel, özgüvenli, kendisiyle barışık olabilmektedir.

Yüz Germe Çeşitleri Nelerdir?

Yüz germe ile ilgili ameliyatlı ve ameliyatsız pek çok uygulama geliştirilmiştir. Bu teknikler farklı cilt yapılarında farklı büyüklükte bölgeyi kapsayacak şekilde ve farklı uygulama teknikleriyle oluşturulmuştur. En sık uygulanan teknikler şunlardır:

Thermage CPT: Thermage CPT uygulamasında özel bir cihazla geniş cilt katmanlarına radyo frekans enerjisi gönderilir. Uygulanan enerji ile kolajen uyarılarak aktif hale gelmesi sağlanır. Bu sayede cilt elastikiyet kazanır ve gergin, sıkı, canlı bir yapıya kavuşur. Kırışıklık, sarkma etkileri yoğun ve geniş yüzeyleri kapsayan kişilerde işlevsel bir yöntemdir. Uygulama süresi 45-60 dakika civarındadır. Kolajenin etkin olarak etkisini göstermesi 3 ay içerisinde gerçekleşmektedir.

Ulthera:Ulthera uygulamasında Focus Ultrason ışınları özel bir cihazla cilt altındaki bağdokuya gönderilir. Bu yöntem de Thermage CPT gibi kolajenin uyarılarak yeniden üretilmesini sağlar. Thermage CPT yönteminden farkı ultrason ışınlarından yararlanılması ve odaklanarak minik bölgelere ışın gönderilmesidir. Bu nedenle Ulthera minik bölgelerde, minik kırışıklık, sarkma yaşanan durumlarda daha etkilidir. Genç yaştakilere ve yağ dokusu fazla olanlara bu nedenle daha fazla uygulanır. 30-60 dakika arasında işlem tamamlanmaktadır ve kolajenin aktif hale gelmesi 3 ay içerisinde gerçekleşmektedir.

Sıvı Yüz Germe:Sıvı yüz germe işlemi yüz bölgesinde gerekli noktalara enjektörle uygulanan dolgu işlemidir. Dolgu içeriği Hyalüronik Asit maddesinden oluşmaktadır. Hyalüronik Asit ciltte oluşan hacim kaybını telafi ederek kırışıkları gidermektedir. Ayrıca elmacık kemiklerinin dolgunlaşması, kaş düşüklüğü, çene kontürü oluşturma gibi etkilere de sahiptir. Sıvı yüz germe işlemi 10-20 dakika süre içerisinde tamamlanmaktadır.

İple Yüz Germe:İple yüz germe yöntemi, ameliyatla yüz germenin ameliyatsız alternatifi olarak uygulanmaktadır. Genç yaşta oluşan minimal düzeyde kırışıklık, sarkma gibi olumsuz etkileri gidermede işlevseldir. Badem göz oluşturma, elmacık kemiği belirginleştirme, kaş kaldırma, çene kontürünü sağlama ve boyun bölgesini pürüzsüzleştirmede de oldukça etkilidir. Ortalama 1 saatte iple yüz germe işlemi tamamlanmaktadır.

Ameliyatla Yüz Germe:Ameliyatla yüz germe işlemi genel anesteziyle uygulanan ileri derecede yoğun kırışıklık, sarkma gibi deformasyonların giderilmesini sağlayan bir işlemdir. Yüzdeki deformasyon alanına göre üst yüz germe, orta yüz germe ya da diğer bölgelerle birlikte boyun ve çeneyi de kapsayacak şekilde tam yüz germe şeklinde yapılabilmektedir. Ameliyatla yüz germede kalıcılık süresinin daha uzun olması sebebiyle oldukça memnuniyet verici sonuçlar sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Estetiği Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri olan Thermage CPT ve Ulthera işlemleri kendilerine ait özel cihazlarla uygulanmaktadır. Her iki yöntemde de cilt altına ısı ve ışın gönderilerek kolajen yapının aktif hale gelmesi sağlanır. Uygulama öncesi anestezik kremle uygulama alanı uyuşturulmaktadır. 1 saat civarında süren işlemden sonra kişi hemen günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Likit Yüz Germe işlemi anestezik kremle uyuşturulan bölgeye enjektörle uygulanmaktadır. İşlem oldukça kısa ve pratiktir. 10-20 dakika uzunluğunda sürmekte ve kişi hemen günlük yaşantısına dönmektedir.

İple Yüz Germe işlemi yukarı çekilmek istenen bölgeye lokal anestezi uygulanarak yapılır. Saçlı deri içerisinde kalacak şekilde minik bir kesi açılır. Kesi içine yerleştirilen kanüllerle ip uygulama alanına ve yukarısında kalan başka bir alana tutturulur. Daha sonra yukarıdan çekilerek cildin gergin hale gelmesi sağlanır. 1 saat civarında sürmekte olan bu işlem tek oturumda gerçekleşmektedir. İşlemin etkisi hemen oluşmaktadır.

Ameliyatlı Yüz Germe Estetiği Nasıl Uygulanır?

Ameliyatla Yüz Germe uygulaması genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleştirilir. Saçlı deri içerisinden kesi açılarak endoskopik yöntemle orta yüz germe ameliyatı, kulak çevresinden oluşturulan bir kesiyle tam yüz germe ameliyatı yapılabilmektedir. Sarkmanın giderilerek yüzün toparlanması, kas dokunun sıkılaştırılması ve ciltle adaptasyonunun sağlanması ameliyatla yüz germenin temel amacıdır. Yüz germe operasyonu 3-6 saat uzunluğunda sürmektedir. 2 hafta içerisinde ameliyat etkisi görülmeye başlanmaktadır.

Yüz Germe İşlemleri İyileşme Süreci Nasıldır? 

Yüz germe işlemleri sonrasında uygulama bölgesinde şişlik, kızarıklık, ödem gibi etkiler görülebilir. Bu etkiler buz kompres uygulanmasıyla giderilebilir. Ameliyatsız yüz germe işlemleri (Likit yüz germe, Thermage CPT, Ulthera, İple Yüz Germe) iyileşme süreci oldukça hızlıdır.  Ameliyatsız yöntemlerde hemen günlük hayata dönüş yapılabilir. Thermage CPT ve Ulthera sonrası 1 haftada toparlanma süreci tamamlanmakta ve yüz germe etkisi 3 ay içerisinde oluşmaktadır. Likit yüz germe 1-2 gün içerisinde etkisi görülmeye başlanan bir işlemdir. İple yüz germe, hemen etkisi görülen 1 haftada iyileşme sürecini tamamlayan bir işlemdir. Ameliyatla yüz germe sonrasında 2 hafta içerisinde bandajların çıkarılması ve dikişlerin alınmasıyla günlük hayata dönülebilir. Bu süreçte yüz germe uygulamalarının tamamında yüz bölgesinin korunması, güneşe çıkılmaması, sıcak banyo yapılmaması, yüzüstü uyunmaması, sigara tüketilmemesi oldukça önemlidir.

Yüz Germe Kalıcılığı Nasıldır?

Thermage CPT işlemi 3-4 yıl kalıcılığa sahip bir uygulamadır. Likit yüz germe ve Ulthera yöntemleri farklı şekillerde uygulanan yöntemler olsalar da 12 aya dek kalıcılıklarını sürdürmektedir. İple yüz germe işlemi 1,5 yıla dek kalıcılığa sahiptir. Yüz germe ameliyatı ise 10-15 sene civarında yüze gösterilen özen ve kilonun korunması sayesinde etkisini sürdürmektedir.

Yüz Germe Fiyatları Nasıldır?

Yüz germe işlemleri fiyatı, ameliyatla ya da ameliyatsız uygulanma, işlem bölgesi büyüklüğü, uygulama tekniği, malzeme kalitesi gibi etkenlerle değerlendirildiğinde farklılık göstermektedir. Ameliyatsız yöntemler ameliyatlı yapılan işlemlere göre daha uygun fiyatlıdır. Fakat ameliyatlı yöntemin kalıcılığı daha uzun sürelidir. Her yöntemin kendi içerisinde avantajları farklıdır. Kişi için en uygun yöntemin Plastik Cerrah tarafından belirlenmesi ve planlanması sonucu en sağlıklı fiyat bilgisine ulaşılabilir.

Özel Quartz Poliklinik

Web Site: https://www.quartzclinique.com/

TEL: +90 212 241 46 24

Facebook:@quartzclinique

Instagram :@quartzclinique

YouTube: Quartz Clinique

Moda ve Yaşam